Internetové obchody a E-shop konektor

Jak funguje komunikace účetního programu s internetovým obchodem

Celý proces pracuje zcela jednoduše.

  1. Nejprve jednorázově nastavíte propojení mezi Money S3 a podporovaným internetovým obchodem - zadáte typ obchodu, přístupové adresy a hesla.
  2. Pak si zboží, které chcete na internetu nabízet, uspořádáte do přehledných skupin, podle kterých si je může zákazník vybírat. Jediným tlačítkem pak odešlete vaši nabídku na internet.

Váš zákazník se přihlásí na stránku vašeho internetového obchodu, zadá svoji adresu nebo při druhém přihlášení jen svoje heslo, vybere si zboží a řekne "Objednat". Ze serveru přijde objednávka, kterou váš klient přímo zařadí do objednávek v Money S3. V okamžiku, kdy objednávku vyřídíte, přenese klient informaci o tom, že byla objednávka vyřízena, zpět na server. A váš zákazník tedy může na www stránkách obratem zjistit, že má zboží již na cestě.

Filozofie e-obchodování v účetním programu Money S3 je postavena na tom, že prodejce je zcela oproštěn od starostí s přenosy a kontrolou dat mezi ekonomickým systémem a obchodem. Postačí pokud jednou nadefinujete vzájemné propojení mezi oběma systémy a rutinní přenosy dat (vyhovuje i běžné telefonické připojení modemem) pak vykonáte jediným tlačítkem. Tím si zabezpečíte:

I tento krok však lze naplánovat jako zcela automatickou opakovanou činnost - pak už stačí jen průběžně sledovat příjem nových objednávek z internetu a upravovat nabídku zboží.

Modul E-shop konektor a podporované internetové obchody

Účetní program Money S3 podporuje přímé propojení na nejrozšířenější e-obchody v České republice:JetWEB, inShop a Vltava 2000.

Od verze Money S3 2010 je zde navíc díky novému modulu E-shop konektor možnost využít univerzální XML rozhraní pro výměnu dat mezi Money S3 a libovolným e-shopem. Modul E-shop konektor přenáší v obou směrech mezi Money S3 a e-shopem informace o zákaznících, objednávkách a zboží, včetně jeho vlastností, jako jsou parametry (barva, rozměry), alternativy, náhrady a příslušenství či zařazování zboží do kategorií.

Cena modulu e-shop konektor je 4990 Kč bez DPH.

E-shop konektor tedy funguje jako univerzální prostředník, který přijímá a zasílá všechna potřebná data na internetový obchod v univerzálním formátu XML. Podmínkou pro úspěšnou komunikaci je pak podpora tohoto formátu dat na straně e-shopu, zajištěná jeho výrobcem. K tomuto účelu slouží vývojářská dokumentace pro eshop konektor, kterou obdržíte při jeho zakoupení. Kromě toho mohou vývojáři vašeho e-shopu využít možnost konzultací přímo s CÍGLER SOFTWARE, a.s.

K datu uvedení nové verze Money S3 2010 oznámily podporu propojení Money S3 se svými e-shopy společnosti MK SOLUTIONS s.r.o. (www.mksolutions.cz), oXy Online s.r.o. (www.oxid-eshop.cz), ZONER Software (www.zoner-inshop.cz).

Jak propojit svůj e-shop s Money S3 pomocí E-shop konektoru

  1. Kontaktujte svého dodavatele e-shopu a ověřte si, zda podporuje komunikaci s Money S3 pomocí E-shop konektoru.
  2. Kupte si modul E-shop konektor (pro zakoupení nás kontaktujte) a nainstalujte si jej.
  3. V menu Money S3 Nástroje / Nastavení / Obchodování na internetu zvolte propojení s E-shop konektorem, zvolte nastavení složek pro export a import dat (lokální, síťové i FTP) a můžete začít pracovat.

Videoukázka modulu eShop konektor

Vaše pozice: Úvod >> >> Internetové obchody