Fakturace

Vystavené a přijaté faktury

Faktury můžete vystavovat/přijímat jako prosté, s položkami a nebo s položkami s vazbou na sklady a objednávky. Již vystavené či přijaté faktury lze kdykoli vytisknout v mnoha různých variantách (např.jako fakturu, dodací list, daňový doklad, složenku, balíkovou průvodku...). Samozřejmostí je jejich automatické číslování, možnost slevy na doklad, snadná tvorba dobropisů, vedení a sledování kreditu pro jednotlivé odběratele a nebo možnosti kontroly splatnosti faktur pro právě zvoleného odběratele.

Předpřipravené typy faktur

Zjednodušenému zadávání faktur napomáhají připravené šablony faktur, které předvyplní formulář faktury. Takovým typem faktury může být například "běžná faktura" a "dobropis". Typ faktury umožňuje automaticky navolit a vyplnit do nově vystaveného dokladu řadu kritérií (např. způsob platby, dobu splatnosti, předkontaci, číselnou řadu a mnoho dalších) a tak urychlit zadávání dokladů.

Faktury s položkami: ruční a nebo s vazbou na sklady, objednávky

Umožňují vložit na doklad faktury více položek. Položky mohou být zadány ručně a zařazeny ze skladu, nabídek, objednávek, dodacích listů a rezervací. Zvolíte-li vazbu na skladová a objednávkový systém, můžete přetahovat položky ze skladu přímo do faktur. Pak máte k dispozici i výběr dle výrobních čísel čí výběr z dodávek. Do faktury můžete přenášet i položky z kompletních dokladů - z poptávek, nabídek, objednávek, skladových dodacích listů. Pro každou položku faktury lze zvolit samostatné zaúčtování.

Hromadná fakturace

Účentí program umožňuje rovněž velmi snadno vystavit hromadnou fakturu - pří výběru odběratele v Adresáři postačí označit více adres a potvrdit - místo jedné konkrétní adresy pak uvidíte číslo, označující celkový počet odběratelů.

Vaše pozice: Úvod >> >> Fakturace