Tiskové sestavy

Účetní program Money S3 nabízí komfortní možnost tisku, plně využívající všech schopností Windows. K dispozici máte několik set výstupních tiskových sestav, přístupných pomocí tlačítka Tisk u seznamů (např. vystavených faktur) nebo v přehledných průvodcích rozsáhlejších tiskových funkcí (např. přiznání k DPH). Před zahájením jakéhokoli tisku se vám zobrazí názorný dialog, ve kterém můžete nastavit vlastnosti tisku a podle přání si ji prohlédnout na monitoru v tiskovém náhledu.

Editor tiskových sestav a formulářů

Pokud si chcete upravit libovoný tiskový formulář, pak vám přijde vhod aplikace Editor formulářů, která je bezplatnou součástí všech verzí účetního programu Money S3. S pomocí editoru můžete měnit vzhled i zobrazená data libovolné tiskové sestavy podle svých vlastních požadavků a nastavit účetní program Money S3 tak, aby používal výhradně vaši verzi tiskových formulářů.

S pomocí editoru formulářů je možné každou originální sestavu upravit nebo ji rozmnožit a jednotlivé kopie uspořádat a pojmenovat dle vlastních požadavků. Takto v případě potřeby ke každé sestavě vytvoříte libovolný počet uživatelských variant s jiným designem, jinými výpočty nebo v jiných jazykových mutacích.

Využití

Export tiskových sestav do Excelu

V tiskovém dialogu můžete exportovat libovolnou z mnoha stovek dostupných tiskových sestav do Excelu, včetně zachování plného formátování. Díky tomu ji pak dokážete dále upravovat a využívat v Excelu podle svých potřeb.

Archivace tiskových sestav (PDF a ZLP)

Tuto nadstandardní funkci vyžijete pokud potřebujete mít své tiskové sestavy archivované v digitální podobě. Money S3 ukládá vámi určené tiskové sestavy do stále oblíbenějšího formátu Adobe Acrobat (PDF) a také ve vlastním úsporném formátu (ZLP). Takové soubory lze nejenom pohodlně archivovat, ale například i odeslat e-mailem, protože prohlížeč tiskových záloh je součástí Money S3 a je také k dispozici jako bezplatná samostatná utilita.

Export tiskových dat (CSV a XML)

Kromě archivace tisků nabízí Money S3 i unikátní funkci exportu tiskových dat do formátu CSV a XML. Díky tomu si můžete vybrané tiskové sestavy přebírat například do Excelu a dále zpracovávat.

Vaše pozice: Úvod >> >> Tiskové sestavy